← VerbsГлаголыДієсловаVerbosVerbДзеясловыFeʼllarГлаголиVerbesCzasowniki
Verbs · full cardГлаголы · полная карточкаДієслова · повна карткаVerbos · tarjeta completaVerb · fullt kortДзеясловы · поўная карткаFe’llar · to‘liq kartaГлаголи · пълна картаVerbes · carte complèteCzasowniki · pełna karta

To doДелатьРобитиHacerÅ gjøreРабіцьQilmoqПравяFaireRobić לַעֲשׂוֹת

לַעֲשׂוֹת to do / to make in every tense, with sound, examples and practice.לַעֲשׂוֹת делать во всех временах — со звуком, примерами и практикой.לַעֲשׂוֹת робити / виготовляти в усіх часах — зі звуком, прикладами та вправами.לַעֲשׂוֹת hacer en todos los tiempos, con audio, ejemplos y práctica.לַעֲשׂוֹת å gjøre / å lage i alle tider, med lyd, eksempler og øving.לַעֲשׂוֹת рабіць ва ўсіх часах, з гукам, прыкладамі і практыкай.לַעֲשׂוֹת qilmoq / tayyorlamoq barcha zamonlarda, ovoz, misollar va mashq bilan.לַעֲשׂוֹת правя във всички времена, със звук, примери и упражнение.לַעֲשׂוֹת faire à tous les temps, avec le son, des exemples et des exercices.לַעֲשׂוֹת robić we wszystkich czasach, z dźwiękiem, przykładami i ćwiczeniami.

CardsКарточкиКарткиTarjetasKortКарткіKartalarКартиCartesKartyלַעֲשׂוֹת · to doделатьробитиhacerå gjøreрабіцьqilmoqправяfairerobićלְדַבֵּר · to speakговоритьрозмовлятиhablarå snakkeразмаўляцьgapirmoqговоряparlermówić, rozmawiaćלְהַזְמִין · to inviteприглашатьзапрошуватиinvitarå invitereзапрашацьtaklif qilmoqканяinviterzapraszać
делать · to do / to makeробити / виготовлятиhacerå gjøre / å lageрабіць / вырабляцьqilmoq / yasamoqправя / изработвамfaire / fabriquerrobić / wykonywać
rootкоренькоріньraízrotкораньoʻzakкоренracinerdzeń ע-שׂ-הпааль · pa'alпаальends in ־הкончается на ־הзакінчується на ־הtermina en ־הslutter på ־הканчаецца на ־ה־ה bilan tugaydiзавършва на ־הse termine par ־הkończy się na ־ה
Инфинитив · InfinitiveІнфінітивInfinitivoInfinitivІнфінітыўInfinitivИнфинитивInfinitifBezokolicznik · שֵׁם הַפֹּעַללַעֲשׂוֹת Лаасо́т · La'asótЛаʼасо́тЛа’асо́тLaʼasótЛа’асо́т
masculine singularон · heвінélhanёнu (erkak)тойilon הוּא feminine singularона · sheвонаellahunянаu (ayol)тяelleona הִיא masculine pluralони м. · they m.вони ч.ellosde hankj.яны м.ular (e.)те м.ilsoni הֵם feminine pluralони ж. · they f.вони ж.ellasde hunkj.яны ж.ular (a.)те ж.ellesone הֵן
Настоящее · PresentТеперішнійPresentePresensЦяперашні часHozirgi zamonСегашно времеPrésentCzas teraźniejszyהוֹוֶהעוֹשֶׂהОсе́ · OséОсе́Осэ́Осе́עוֹשָׂהОса́ · OsáОса́Оса́Оса́עוֹשִׂיםОси́м · OsímОсі́мОсі́мОси́мעוֹשׂוֹתОсо́т · OsótОсо́тОсо́тОсо́т
Прошедшее · PastМинулийPasadoPreteritumПрошлы часO‘tgan zamonМиналоPasséPrzeszłyעָבָר1Iאֲנִי עָשִׂיתִיАни́ аси́ти · Aní asítiАні́ асі́тіАні́ асі́тіАни́ аси́тиweאֲנַחְנוּ עָשִׂינוּАна́хну аси́ну · Anáchnu asínuAnájnu asínuАна́хну асі́нуAnákhnu asínuАна́хну асі́нуAnáxnu asínuАна́хну аси́нуAnákhnou asínou
2masculine singularאַתָּה עָשִׂיתָАта́ аси́та · Atá asítaАта́ асі́таАта́ асі́таАта́ аси́таfeminine singularאַתְּ עָשִׂיתАт аси́т · At asítАт асі́тАт асі́тАт аси́тmasculine pluralאַתֶּם עֲשִׂיתֶםАте́м аси́тем · Atém asítemАте́м асі́темАтэ́м асі́тэмАте́м аси́темfeminine pluralאַתֶּן עֲשִׂיתֶןАте́н аси́тен · Atén asítenАте́н асі́тенАтэ́н асі́тэнАте́н аси́тен
3masculine singularהוּא עָשָׂהХу аса́ · Hu asáГу аса́Гу аса́Ху аса́Hou asáfeminine singularהִיא עָשְׂתָהХи аста́ · Hi astáГі аста́Гі аста́Хи аста́mixed group, masculine pluralהֵם / הֵן עָשׂוּХем / хен асу́ · Hem / hen asúГем / ген асу́Гэм / гэн асу́Хем / хен асу́Hem / hen asoú
Будущее · FutureМайбутнійFuturoFuturumБудучы часKelasi zamonБъдещеFuturPrzyszłyעָתִיד1Iאֲנִי אֶעֱשֶׂהАни́ ээсе́ · Aní e'eséАні́ еʼесе́Ані́ э’эсэ́Aní eʼeséАни́ е’есе́weאֲנַחְנוּ נַעֲשֶׂהАна́хну наасе́ · Anáchnu na'aséAnájnu na'aséАна́хну наʼасе́Anákhnu na'aséАна́хну на’асэ́Anáxnu naʼaséАна́хну на’асе́Anákhnou na'asé
2masculine singularאַתָּה תַּעֲשֶׂהАта́ таасе́ · Atá ta'aséАта́ таʼасе́Ата́ та’асэ́Atá taʼaséАта́ та’асе́feminine singularאַתְּ תַּעֲשִׂיАт тааси́ · At ta'asíАт таʼасі́Ат та’асі́At taʼasíАт та’аси́mixed group, masculine pluralאַתֶּם / אַתֶּן תַּעֲשׂוּАте́м / ате́н таасу́ · Atém / atén ta'asúАте́м / ате́н таʼасу́Атэ́м / атэ́н та’асу́Atém / atén taʼasúАте́м / ате́н та’асу́Atém / atén ta'asoú
3masculine singularהוּא יַעֲשֶׂהХу яасе́ · Hu ya'aséГу йаʼасе́Hu ja'aséГу йа’асэ́Hu yaʼaséХу йа’асе́Hou ya'aséHu ja'aséfeminine singularהִיא תַּעֲשֶׂהХи таасе́ · Hi ta'aséГі таʼасе́Гі та’асэ́Hi taʼaséХи та’асе́mixed group, masculine pluralהֵם / הֵן יַעֲשׂוּХем / хен яасу́ · Hem / hen ya'asúГем / ген йаʼасу́Hem / hen ja'asúГэм / гэн йа’асу́Hem / hen yaʼasúХем / хен йа’асу́Hem / hen ya'asoúHem / hen ja'asú
Повелительное · ImperativeНаказовийImperativoImperativЗагадны ладBuyruq mayliПовелителноImpératifRozkazującyצִיוּוּיעֲשֵׂה!Асе́! · Asé!Асе́!Асэ́!Асе́!עֲשִׂי!Аси́! · Así!Асі́!Асі́!Аси́!עֲשׂוּ!Асу́! · Asú!Асу́!Асу́!Асу́!Asoú!
Tap speaker to hear the pronoun and the form together · colour marks what changes · a wide cell is one form for both gendersНажмите на динамик, чтобы услышать местоимение вместе с формой · цветом отмечено то, что меняется · широкая клетка — одна форма для обоих родовНатисніть динамік, щоб почути займенник разом із формою · колір позначає те, що змінюється · широка клітинка — одна форма для обох родівToca altavoz para oír el pronombre y la forma juntos · el color marca lo que cambia · una celda ancha es una sola forma para ambos génerosTrykk på høyttaler for å høre pronomenet og formen sammen · farge markerer det som endres · en bred celle er én form for begge kjønnНацісніце speaker, каб пачуць займеннік і форму разам · колер паказвае, што мяняецца · шырокая клетка — адна форма для абодвух родаўOlmosh va shaklni birga eshitish uchun speaker ni bosing · rang nima o‘zgarishini ko‘rsatadi · keng katak — ikkala rod uchun bitta shaklНатиснете speaker, за да чуете местоимението и формата заедно · цветът показва какво се променя · широката клетка е една форма за двата родаTouchez speaker pour entendre le pronom et la forme ensemble · la couleur marque ce qui change · une case large est une seule forme pour les deux genresDotknij speaker, by usłyszeć zaimek i formę razem · kolor oznacza to, co się zmienia · szeroka komórka to jedna forma dla obu rodzajów
How it is builtКак он устроенЯк воно побудованеCómo se construyeHvordan det er bygd oppЯк ён пабудаваныU qanday tuzilganКак е построенComment il se construitJak jest zbudowany · ExamplesПримерыПрикладиEjemplosEksemplerПрыкладыMisollarПримериExemplesPrzykłady · Everyday expressionsВыражения на каждый деньВирази на щоденьExpresiones de todos los díasHverdagsuttrykkШтодзённыя выразыKundalik iboralarВсекидневни изразиExpressions courantesCodzienne zwroty · Verbs like itПохожие глаголыСхожі дієсловаVerbos parecidosLignende verbПадобныя дзеясловыUnga o‘xshash fe’llarПодобни глаголиVerbes du même typePodobne czasowniki · PracticeПрактикаПрактикаPrácticaØvingПрактыкаMashqУпражненияPratiqueĆwiczenia. It is verb 34 in the verbs list. Это глагол № 34 в списке глаголов. Це дієслово № 34 у списку дієслів. Es el verbo 34 de la lista de verbos. Det er verb 34 i verblisten.Гэта дзеяслоў 34 у спісе дзеясловаў.Bu fe’llar ro‘yxatidagi 34-fe’l.Това е глагол 34 в списъка с глаголи.C’est le verbe 34 de la liste des verbes.To czasownik 34 na liście czasowników.

How it is builtКак он устроенЯк воно побудованеCómo se construyeHvordan det er bygd oppЯк ён пабудаваныU qanday tuzilganКак е построенComment il se construitJak jest zbudowany

1The ה is a sign, not a soundה — знак, а не звукה — знак, а не звукLa ה es un signo, no un sonidoה er et tegn, ikke en lydה — знак, а не гукה — tovush emas, belgiה е знак, а не звукLe ה est un signe, pas un sonה to znak, nie dźwięk

עוֹשֶׂה ends in -e like רוֹצֶה and קוֹנֶה. Before a past ending it becomes ־ִי־: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; before ־וּ it goes: עָשׂוּ.עוֹשֶׂה кончается на -е, как רוֹצֶה и קוֹנֶה. Перед окончанием прошедшего она становится ־ִי־: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; перед ־וּ исчезает: עָשׂוּ.עוֹשֶׂה закінчується на -е, як רוֹצֶה і קוֹנֶה. Перед закінченням минулого часу воно стає ־ִי־: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; перед ־וּ зникає: עָשׂוּ.עוֹשֶׂה termina en -e, como רוֹצֶה y קוֹנֶה. Antes de una terminación de pasado se convierte en ־ִי־: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; antes de ־וּ desaparece: עָשׂוּ.עוֹשֶׂה slutter på -e som רוֹצֶה og קוֹנֶה. Foran en preteritumsendelse blir den ־ִי־: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; foran ־וּ forsvinner den: עָשׂוּ.עוֹשֶׂה заканчваецца на -э, як רוֹצֶה і קוֹנֶה. Перад канчаткам прошлага часу ён становіцца ־ִי־: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; перад ־וּ знікае: עָשׂוּ.עוֹשֶׂה רוֹצֶה va קוֹנֶה kabi -e bilan tugaydi. O‘tgan zamon qo‘shimchasi oldidan u ־ִי־ ga aylanadi: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; ־וּ oldidan tushib qoladi: עָשׂוּ.עוֹשֶׂה завършва на -е като רוֹצֶה и קוֹנֶה. Пред окончание за минало време става ־ִי־: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; пред ־וּ отпада: עָשׂוּ.עוֹשֶׂה se termine en -é comme רוֹצֶה et קוֹנֶה. Devant une terminaison du passé, il devient ־ִי־ : עָשָׂה ← עָשִׂיתִי ; devant ־וּ, il disparaît : עָשׂוּ.עוֹשֶׂה kończy się na -e, jak רוֹצֶה i קוֹנֶה. Przed końcówką czasu przeszłego staje się ־ִי־: עָשָׂה ← עָשִׂיתִי; przed ־וּ znika: עָשׂוּ.

2The past is built from the endПрошедшее строится с концаМинулий час будується з кінцяEl pasado se construye por el finalPreteritum bygges fra sluttenПрошлы час будуецца з канцаO‘tgan zamon oxiridan quriladiМиналото време се гради от краяLe passé se construit par la finCzas przeszły buduje się od końca

־ִיתִי I, ־ִיתָ you m., ־ִית you f., ־ִינוּ we. The ending says who, so עָשִׂיתִי alone is I did.־ִיתִי я, ־ִיתָ ты м., ־ִית ты ж., ־ִינוּ мы. Окончание говорит, кто, поэтому עָשִׂיתִי — это уже я сделал.־ִיתִי я, ־ִיתָ ти ч., ־ִית ти ж., ־ִינוּ ми. Закінчення показує, хто, тому עָשִׂיתִי саме по собі означає я зробив.־ִיתִי yo, ־ִיתָ tú m., ־ִית tú f., ־ִינוּ nosotros. La terminación dice quién, así que עָשִׂיתִי solo ya es yo hice.־ִיתִי jeg, ־ִיתָ du hankj., ־ִית du hunkj., ־ִינוּ vi. Endelsen sier hvem, så עָשִׂיתִי alene betyr jeg gjorde.־ִיתִי я, ־ִיתָ ты м., ־ִית ты ж., ־ִינוּ мы. Канчатак кажа, хто, таму адно עָשִׂיתִי — гэта я зрабіў.־ִיתִי men, ־ִיתָ sen (e.), ־ִית sen (a.), ־ִינוּ biz. Qo‘shimcha kimligini aytadi, shuning uchun yolg‘iz עָשִׂיתִי — men qildim.־ִיתִי аз, ־ִיתָ ти м., ־ִית ти ж., ־ִינוּ ние. Окончанието казва кой, така че само עָשִׂיתִי е аз направих.־ִיתִי je, ־ִיתָ tu m., ־ִית tu f., ־ִינוּ nous. La terminaison dit qui, donc עָשִׂיתִי seul signifie j’ai fait.־ִיתִי ja, ־ִיתָ ty m., ־ִית ty ż., ־ִינוּ my. Końcówka mówi kto, więc samo עָשִׂיתִי to zrobiłem.

3The future is built from the frontБудущее строится с началаМайбутній час будується з початкуEl futuro se construye por delanteFuturum bygges fra begynnelsenБудучы час будуецца сперадуKelasi zamon oldidan quriladiБъдещето време се гради отпредLe futur se construit par l’avantCzas przyszły buduje się od przodu

א I, ת you and she, י he and they, נ we — they spell אֵיתָן. You m. and she are one word: תַּעֲשֶׂה.א я, ת ты и она, י он и они, נ мы — вместе получается אֵיתָן. Ты м. и она — одно слово: תַּעֲשֶׂה.א я, ת ти і вона, י він і вони, נ ми — разом виходить אֵיתָן. Ти ч. і вона — одне слово: תַּעֲשֶׂה.א yo, ת tú y ella, י él y ellos, נ nosotros: juntas forman אֵיתָן. Tú m. y ella son una sola palabra: תַּעֲשֶׂה.א jeg, ת du og hun, י han og de, נ vi — sammen staver de אֵיתָן. Du hankj. og hun er ett ord: תַּעֲשֶׂה.א я, ת ты і яна, י ён і яны, נ мы — разам яны даюць אֵיתָן. Ты м. і яна — адно слова: תַּעֲשֶׂה.א men, ת sen va u (a.), י u (e.) va ular, נ biz — birgalikda אֵיתָן ni hosil qiladi. Sen (e.) va u (a.) — bitta so‘z: תַּעֲשֶׂה.א аз, ת ти и тя, י той и те, נ ние — заедно дават אֵיתָן. Ти м. и тя са една дума: תַּעֲשֶׂה.א je, ת tu et elle, י il et ils, נ nous — ensemble, ils forment אֵיתָן. Tu m. et elle sont un seul mot : תַּעֲשֶׂה.א ja, ת ty i ona, י on i oni, נ my — razem tworzą אֵיתָן. Ty m. i ona to jedno słowo: תַּעֲשֶׂה.

4ע cannot be silentע не бывает немойע не буває німоюLa ע no puede ser mudaע kan ikke være stumע не можа быць нямымע soqov bo‘la olmaydiע не може да е безмълвноע ne peut pas être muetע nie może być nieme

Where another verb pauses, ע takes a short vowel: תַּעֲשֶׂה ta-a-sé, לַעֲשׂוֹת la-a-sót.Там, где у другого глагола нет гласной, ע берёт короткую: תַּעֲשֶׂה та-а-се́, לַעֲשׂוֹת ла-а-со́т.Там, де інше дієслово робить паузу, ע бере коротку голосну: תַּעֲשֶׂה та-а-се́, לַעֲשׂוֹת ла-а-со́т.Donde otro verbo hace una pausa, la ע toma una vocal corta: תַּעֲשֶׂה ta-a-sé, לַעֲשׂוֹת la-a-sót.Der et annet verb tar en pause, får ע en kort vokal: תַּעֲשֶׂה ta-a-sé, לַעֲשׂוֹת la-a-sót.Там, дзе іншы дзеяслоў робіць паўзу, ע атрымлівае кароткі галосны: תַּעֲשֶׂה та-а-сэ́, לַעֲשׂוֹת ла-а-со́т.Boshqa fe’l to‘xtaydigan joyda ע qisqa unli oladi: תַּעֲשֶׂה ta-a-sé, לַעֲשׂוֹת la-a-sót.Където друг глагол прави пауза, ע получава кратка гласна: תַּעֲשֶׂה та-а-се́, לַעֲשׂוֹת ла-а-со́т.Là où un autre verbe marque une pause, ע prend une voyelle brève : תַּעֲשֶׂה ta-a-sé, לַעֲשׂוֹת la-a-sót.Tam, gdzie inny czasownik robi pauzę, ע dostaje krótką samogłoskę: תַּעֲשֶׂה ta-a-se, לַעֲשׂוֹת la-a-sot.

5In speech, command with the futureВ разговоре просят будущим временемУ розмові наказують майбутнім часомAl hablar, se ordena con el futuroI tale gir man ordre med futurumУ гутарцы загадваюць будучым часамOg‘zaki nutqda kelasi zamon bilan buyuriladiВ говора се заповядва с бъдеще времеÀ l’oral, on ordonne avec le futurW mowie rozkazuje się czasem przyszłym

עֲשֵׂה! is for books and signs. People say תַּעֲשֶׂה! — and אַל תַּעֲשֶׂה! for don't!עֲשֵׂה! — для книг и табличек. В жизни говорят תַּעֲשֶׂה!, а не делай! — אַל תַּעֲשֶׂה!עֲשֵׂה! — для книжок і табличок. Люди кажуть תַּעֲשֶׂה! — а не роби! — це אַל תַּעֲשֶׂה!עֲשֵׂה! es para libros y letreros. La gente dice תַּעֲשֶׂה!, y אַל תַּעֲשֶׂה! para ¡no lo hagas!עֲשֵׂה! er for bøker og skilt. Folk sier תַּעֲשֶׂה! — og אַל תַּעֲשֶׂה! for ikke gjør det!עֲשֵׂה! — для кніг і шыльдаў. Людзі кажуць תַּעֲשֶׂה! — і אַל תַּעֲשֶׂה! для не рабі!עֲשֵׂה! — kitoblar va lavhalar uchun. Odamlar תַּעֲשֶׂה! deydi — qilma! uchun esa אַל תַּעֲשֶׂה!.עֲשֵׂה! е за книги и табели. Хората казват תַּעֲשֶׂה! — и אַל תַּעֲשֶׂה! за недей!עֲשֵׂה!, c’est pour les livres et les panneaux. On dit תַּעֲשֶׂה! — et אַל תַּעֲשֶׂה! pour ne fais pas !עֲשֵׂה! jest dla książek i tabliczek. Ludzie mówią תַּעֲשֶׂה! — i אַל תַּעֲשֶׂה! dla nie rób!

ExamplesПримерыПрикладиEjemplosEksemplerПрыкладыMisollarПримериExemplesPrzykłady דֻּגְמָאוֹת

Short sentences with the nouns and adjectives from the rest of the site, in the colour of their tense on the card.Короткие фразы со словами из других разделов сайта, в цвете своего времени на карточке.Короткі речення з іменниками та прикметниками з інших розділів сайту, у кольорі свого часу на картці.Frases cortas con los sustantivos y adjetivos del resto del sitio, en el color de su tiempo en la tarjeta.Korte setninger med substantivene og adjektivene fra resten av nettstedet, i fargen til tiden sin på kortet.Кароткія сказы з назоўнікамі і прыметнікамі з іншых частак сайта, у колеры свайго часу на картцы.Saytning boshqa qismlaridagi otlar va sifatlar bilan qisqa gaplar, kartadagi o‘z zamoni rangida.Кратки изречения със съществителните и прилагателните от останалата част на сайта, в цвета на своето време от картата.Des phrases courtes avec les noms et adjectifs du reste du site, dans la couleur de leur temps sur la carte.Krótkie zdania z rzeczownikami i przymiotnikami z reszty strony, w kolorze swojego czasu na karcie.

PresentНастоящееТеперішнійPresentePresensЦяперашні часHozirgi zamonСегашно времеPrésentCzas teraźniejszy הוֹוֶה

Say thisСкажитеСкажітьDi estoSi detteСкажыце гэтаBuni aytingКажете товаDites ceciPowiedz toTranslationПереводПерекладTraducciónOversettelseПеракладTarjimaПреводTraductionTłumaczenie Why it worksПочему такЧому такPor qué funcionaHvorfor det fungererЧаму гэта працуеNega shunday ishlaydiЗащо работиPourquoi ça marcheDlaczego to działa
מָה אַתָּה עוֹשֶׂה?Ма ата́ осе́? · Ma atá osé?Ма ата́ осе́?Ма ата́ осэ́?Ма ата́ осе́?
Что ты делаешь?
What are you doing?
Що ти робиш?
¿Qué estás haciendo?
Hva gjør du?
Што ты робіш?
Nima qilyapsan?
Какво правиш?
Qu’est-ce que tu fais ?
Co robisz?
To a woman: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?Женщине: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?Жінці: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?A una mujer: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?Til en kvinne: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?Жанчыне: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?Ayolga: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?На жена: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?À une femme : מָה אַתְּ עוֹשָׂה?Do kobiety: מָה אַתְּ עוֹשָׂה?
הִיא עוֹשָׂה סָלָט טָעִיםХи оса́ сала́т таи́м · Hi osá salát ta'ímГі оса́ сала́т таʼі́мГі оса́ сала́т та’і́мHi osá salát taʼímХи оса́ сала́т та’и́м
Она делает вкусный салат
She is making a tasty salad
Вона робить смачний салат
Ella está haciendo una ensalada rica
Hun lager en god salat
Яна робіць смачны салат
U mazali salat qilyapti
Тя прави вкусна салата
Elle fait une salade délicieuse
Ona robi smaczną sałatkę
סָלָט is masculine, so טָעִים.סָלָט мужского рода, поэтому טָעִים.סָלָט — чоловічого роду, тому טָעִים.סָלָט es masculino, por eso טָעִים.סָלָט er hankjønn, så טָעִים.סָלָט мужчынскага роду, таму טָעִים.סָלָט erkak jinsida, shuning uchun טָעִים.סָלָט е от мъжки род, затова טָעִים.סָלָט est masculin, donc טָעִים.סָלָט jest rodzaju męskiego, więc טָעִים.
הַתַּלְמִידוֹת עוֹשׂוֹת עוּגָהХа-талмидо́т осо́т уга́ · Ha-talmidót osót ugáГа-талмідо́т осо́т уґа́Га-талмідо́т осо́т уґа́Ха-талмидо́т осо́т уга́Ha-talmidót osót ougá
Ученицы пекут торт
The students (f.) are making a cake
Учениці печуть торт
Las estudiantes están haciendo una torta
Elevene (hunkj.) lager en kake
Студэнткі робяць торт
Talaba qizlar tort qilyapti
Студентките правят торта
Les étudiantes font un gâteau
Studentki robią ciasto
Hebrew makes a cake; it does not bake one.На иврите торт делают, а не пекут.На івриті торт роблять, а не печуть.En hebreo una torta se hace, no se hornea.På hebraisk lager man en kake; man baker den ikke.На іўрыце торт «робяць», а не пякуць.Ivritda tort «yasaladi», pishirilmaydi.На иврит тортата се „прави“, а не се пече.En hébreu, on « fait » un gâteau ; on ne le cuit pas.Po hebrajsku ciasto się „robi”, a nie piecze.
הֵם עוֹשִׂים קְנִיּוֹת בַּשּׁוּקХем оси́м книйо́т ба-шук · Hem osím kniyót ba-shukГем осі́м кнійо́т ба-шукHem osím knijót ba-sjukГэм осі́м кніё́т ба-шукХем оси́м книйо́т ба-шукHem osím kniyót ba-choukHem osím knijót ba-szuk
Они делают покупки на рынке
They are shopping at the market
Вони роблять покупки на ринку
Están haciendo compras en el mercado
De handler på markedet
Яны робяць пакупкі на рынку
Ular bozorda xarid qilyapti
Пазаруват на пазара
Ils font les courses au marché
Robią zakupy na targu
בַּ־ is בְּ + הַ: in the.בַּ־ — это בְּ + הַ: в + артикль.בַּ־ — це בְּ + הַ: у + артикль.בַּ־ es בְּ + הַ: en el.בַּ־ er בְּ + הַ: i + bestemt form.בַּ־ — гэта בְּ + הַ: у (гэтым).בַּ־ — bu בְּ + הַ: (bu)da.בַּ־ е בְּ + הַ: в (определеното).בַּ־, c’est בְּ + הַ : dans le.בַּ־ to בְּ + הַ: w (tym).

PastПрошедшееМинулийPasadoPreteritumПрошлы часO‘tgan zamonМиналоPasséPrzeszły עָבָר

Say thisСкажитеСкажітьDi estoSi detteСкажыце гэтаBuni aytingКажете товаDites ceciPowiedz toTranslationПереводПерекладTraducciónOversettelseПеракладTarjimaПреводTraductionTłumaczenie Why it worksПочему такЧому такPor qué funcionaHvorfor det fungererЧаму гэта працуеNega shunday ishlaydiЗащо работиPourquoi ça marcheDlaczego to działa
עָשִׂיתִי קָפֶהАси́ти кафе́ · Asíti kaféАсі́ті кафе́Асі́ті кафэ́Аси́ти кафе́
Я сделал(а) кофе
I made coffee
Я зробив(ла) каву
Hice café
Jeg lagde kaffe
Я зрабіў каву
Men qahva qildim
Направих кафе
J’ai fait du café
Zrobiłem kawę
No אֲנִי needed — ־ִיתִי already says I.אֲנִי не нужно — ־ִיתִי уже говорит я.אֲנִי не потрібне — ־ִיתִי уже означає я.No hace falta אֲנִי: ־ִיתִי ya dice yo.Ingen אֲנִי trengs — ־ִיתִי sier allerede jeg.Не трэба אֲנִי — ־ִיתִי ужо кажа я.אֲנִי kerak emas — ־ִיתִי o‘zi men deydi.Не е нужно אֲנִי — ־ִיתִי вече казва аз.Pas besoin de אֲנִי — ־ִיתִי dit déjà je.Nie trzeba אֲנִי — ־ִיתִי już mówi ja.
מָה עָשִׂית אֶתְמוֹל?Ма аси́т этмо́ль? · Ma asít etmól?Ма асі́т етмо́л?Ма асі́т этмо́л?Ма аси́т етмо́л?
Что ты делала вчера?
What did you do yesterday? — to a woman
Що ти робила вчора? — до жінки
¿Qué hiciste ayer? — a una mujer
Hva gjorde du i går? — til en kvinne
Што ты рабіла ўчора? — жанчыне
Kecha nima qilding? — ayolga
Какво прави вчера? — на жена
Qu’as-tu fait hier ? — à une femme
Co robiłaś wczoraj? — do kobiety
To a man: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?Мужчине: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?Чоловікові: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?A un hombre: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?Til en mann: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?Мужчыну: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?Erkakka: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?На мъж: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?À un homme : מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?Do mężczyzny: מָה עָשִׂיתָ אֶתְמוֹל?
הִיא עָשְׂתָה סֵדֶר בַּמְּקָרֵרХи аста́ се́дер ба-мекаре́р · Hi astá séder ba-mekarérГі аста́ се́дер ба-мекаре́рГі аста́ сэ́дэр ба-мэкарэ́рХи аста́ се́дер ба-мекаре́р
Она навела порядок в холодильнике
She tidied up the fridge
Вона навела лад у холодильнику
Ella ordenó la nevera
Hun ryddet i kjøleskapet
Яна навяла парадак у халадзільніку
U muzlatgichni tartibga keltirdi
Тя подреди хладилника
Elle a rangé le frigo
Posprzątała lodówkę
לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — literally to make order.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — буквально делать порядок.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — дослівно робити порядок.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — literalmente hacer orden.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — bokstavelig talt å lage orden.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — літаральна рабіць парадак.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — so‘zma-so‘z tartib qilmoq.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — буквално да правя ред.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — littéralement faire de l’ordre.לַעֲשׂוֹת סֵדֶר — dosłownie robić porządek.
עָשִׂינוּ אֲרוּחַת עֶרֶבАси́ну аруха́т э́рев · Asínu aruchát érevAsínu aruját érevАсі́ну аруха́т е́ревAsínu arukhát érevАсі́ну аруха́т э́рэвAsínu aruxát érevАси́ну аруха́т е́ревAsínou aroukhát érevAsínu aruchát érew
Мы приготовили ужин
We made dinner
Ми приготували вечерю
Hicimos la cena
Vi lagde middag
Мы прыгатавалі вячэру
Biz kechki ovqat tayyorladik
Направихме вечеря
Nous avons préparé le dîner
Zrobiliśmy kolację
אֲרוּחָה becomes אֲרוּחַת before the noun that follows.אֲרוּחָה становится אֲרוּחַת перед следующим существительным.אֲרוּחָה стає אֲרוּחַת перед наступним іменником.אֲרוּחָה se convierte en אֲרוּחַת delante del sustantivo que sigue.אֲרוּחָה blir til אֲרוּחַת foran substantivet som følger.אֲרוּחָה становіцца אֲרוּחַת перад наступным назоўнікам.אֲרוּחָה keyingi ot oldidan אֲרוּחַת bo‘ladi.אֲרוּחָה става אֲרוּחַת пред следващото съществително.אֲרוּחָה devient אֲרוּחַת devant le nom qui suit.אֲרוּחָה zmienia się w אֲרוּחַת przed następującym rzeczownikiem.

FutureБудущееМайбутнійFuturoFuturumБудучы часKelasi zamonБъдещеFuturPrzyszły עָתִיד

Say thisСкажитеСкажітьDi estoSi detteСкажыце гэтаBuni aytingКажете товаDites ceciPowiedz toTranslationПереводПерекладTraducciónOversettelseПеракладTarjimaПреводTraductionTłumaczenie Why it worksПочему такЧому такPor qué funcionaHvorfor det fungererЧаму гэта працуеNega shunday ishlaydiЗащо работиPourquoi ça marcheDlaczego to działa
מָה נַעֲשֶׂה מָחָר?Ма наасе́ маха́р? · Ma na'asé machár?Ma na'asé majár?Ма наʼасе́ маха́р?Ma na'asé makhár?Ма на’асэ́ маха́р?Ma naʼasé maxár?Ма на’асе́ маха́р?Ma na'asé makhár?
Что будем делать завтра?
What shall we do tomorrow?
Що робитимемо завтра?
¿Qué hacemos mañana?
Hva skal vi gjøre i morgen?
Што будзем рабіць заўтра?
Ertaga nima qilamiz?
Какво ще правим утре?
Qu’est-ce qu’on fait demain ?
Co będziemy robić jutro?
אֲנִי אֶעֱשֶׂה אֶת זֶהАни́ ээсе́ эт зе · Aní e'esé et zeАні́ еʼесе́ ет зеАні́ э’эсэ́ эт зэAní eʼesé et zeАни́ е’есе́ ет зе
Я сделаю это
I'll do it
Я це зроблю
Yo lo hago
Jeg skal gjøre det
Я зраблю гэта
Men buni qilaman
Ще го направя
Je vais le faire
Zrobię to
אֶת goes before a definite object, and זֶה counts as one.אֶת ставится перед определённым дополнением, а זֶה считается определённым.אֶת ставиться перед означеним додатком, а זֶה теж вважається означеним.אֶת va delante de un complemento directo definido, y זֶה cuenta como definido.אֶת står foran et bestemt objekt, og זֶה regnes som bestemt.אֶת ставіцца перад азначаным дапаўненнем, і זֶה таксама лічыцца такім.אֶת aniq to‘ldiruvchi oldidan keladi, זֶה ham shunday hisoblanadi.אֶת стои пред определено допълнение, а זֶה се брои за такова.אֶת se place devant un complément défini, et זֶה compte comme tel.אֶת stoi przed określonym dopełnieniem, a זֶה liczy się jako takie.
הוּא יַעֲשֶׂה חֲבִיתָהХу яасе́ хавита́ · Hu ya'asé chavitáHu ya'asé javitáГу яʼасе́ хавіта́Hu ja'asé khavitáГу я’асэ́ хавіта́Hu yaʼasé xavitáХу я’асе́ хавита́Hou ya'asé khavitáHu ja'asé chawitá
Он сделает омлет
He will make an omelette
Він зробить омлет
Él va a hacer una tortilla de huevo
Han skal lage omelett
Ён зробіць амлет
U omlet qiladi
Той ще направи омлет
Il fera une omelette
On zrobi omlet

ImperativeПовелительноеНаказовийImperativoImperativЗагадны ладBuyruq mayliПовелителноImpératifRozkazujący צִיוּוּי

Say thisСкажитеСкажітьDi estoSi detteСкажыце гэтаBuni aytingКажете товаDites ceciPowiedz toTranslationПереводПерекладTraducciónOversettelseПеракладTarjimaПреводTraductionTłumaczenie Why it worksПочему такЧому такPor qué funcionaHvorfor det fungererЧаму гэта працуеNega shunday ishlaydiЗащо работиPourquoi ça marcheDlaczego to działa
תַּעֲשֶׂה לִי טוֹבָהТаасе́ ли това́ · Ta'asé li továТаʼасе́ лі това́Та’асэ́ лі това́Taʼasé li továТа’асе́ ли това́Ta'asé li towá
Сделай мне одолжение (мужчине)
Do me a favour — to a man
Зроби мені послугу — до чоловіка
Hazme un favor — a un hombre
Gjør meg en tjeneste — til en mann
Зрабі мне ласку — мужчыну
Menga bir yaxshilik qil — erkakka
Направи ми услуга — на мъж
Rends-moi service — à un homme
Zrób mi przysługę — do mężczyzny
The future used as a request, which is how it is said.Будущее время в роли просьбы — так и говорят в жизни.Майбутній час у ролі прохання — саме так і говорять.El futuro usado como petición, que es como se dice en la vida real.Futurum brukt som en anmodning — slik sier man det faktisk.Будучы час як просьба — так і кажуць.Kelasi zamon iltimos sifatida — shunday aytiladi.Бъдеще време като молба — така се казва.Le futur employé comme demande : c’est ainsi qu’on le dit.Czas przyszły jako prośba — tak się to mówi.
אַל תַּעֲשִׂי אֶת זֶה!Аль тааси́ эт зе! · Al ta'así et ze!Ал таʼасі́ ет зе!Ал та’асі́ эт зэ!Al taʼasí et ze!Ал та’аси́ ет зе!
Не делай этого! (женщине)
Don't do that! — to a woman
Не роби цього! — до жінки
¡No hagas eso! — a una mujer
Ikke gjør det! — til en kvinne
Не рабі гэтага! — жанчыне
Bunday qilma! — ayolga
Не прави това! — на жена
Ne fais pas ça ! — à une femme
Nie rób tego! — do kobiety
אַל + the future is the only way to say don't.אַל + будущее время — единственный способ сказать не делай.אַל + майбутній час — єдиний спосіб сказати не роби.אַל + el futuro es la única forma de decir no hagas.אַל + futurum er den eneste måten å si ikke gjør på.אַל + будучы час — адзіны спосаб сказаць не рабі.אַל + kelasi zamon — qilma deyishning yagona usuli.אַל + бъдеще време е единственият начин да се каже недей.אַל + le futur est la seule façon de dire ne… pas à l’impératif.אַל + czas przyszły to jedyny sposób, by powiedzieć nie rób.

InfinitiveИнфинитивІнфінітивInfinitivoInfinitivІнфінітыўInfinitivИнфинитивInfinitifBezokolicznik שֵׁם הַפֹּעַל

Say thisСкажитеСкажітьDi estoSi detteСкажыце гэтаBuni aytingКажете товаDites ceciPowiedz toTranslationПереводПерекладTraducciónOversettelseПеракладTarjimaПреводTraductionTłumaczenie Why it worksПочему такЧому такPor qué funcionaHvorfor det fungererЧаму гэта працуеNega shunday ishlaydiЗащо работиPourquoi ça marcheDlaczego to działa
אֲנִי רוֹצָה לַעֲשׂוֹת סָלָטАни́ роца́ лаасо́т сала́т · Aní rotsá la'asót salátАні́ роца́ лаʼасо́т сала́тАні́ роца́ ла’асо́т сала́тAní rotsá laʼasót salátАни́ роца́ ла’асо́т сала́тAní rocá la'asót salát
Я хочу сделать салат (говорит женщина)
I want to make a salad — a woman says
Я хочу зробити салат — каже жінка
Quiero hacer una ensalada — dice una mujer
Jeg vil lage en salat — sier en kvinne
Я хачу зрабіць салат — кажа жанчына
Men salat qilmoqchiman — ayol aytadi
Искам да направя салата — казва жена
Je veux faire une salade — dit une femme
Chcę zrobić sałatkę — mówi kobieta
After רוֹצֶה / רוֹצָה comes the infinitive, as in English.После רוֹצֶה / רוֹצָה идёт инфинитив, как и в русском.Після רוֹצֶה / רוֹצָה іде інфінітив, як і в українській.Después de רוֹצֶה / רוֹצָה viene el infinitivo, como en español.Etter רוֹצֶה / רוֹצָה kommer infinitiv, som på norsk.Пасля רוֹצֶה / רוֹצָה ідзе інфінітыў, як і па-беларуску.רוֹצֶה / רוֹצָה dan keyin infinitiv keladi.След רוֹצֶה / רוֹצָה идва инфинитив.Après רוֹצֶה / רוֹצָה vient l’infinitif, comme en français.Po רוֹצֶה / רוֹצָה przychodzi bezokolicznik, jak po polsku.
אֵין מָה לַעֲשׂוֹתЭйн ма лаасо́т · Ein ma la'asótЕйн ма лаʼасо́тЭйн ма ла’асо́тEin ma laʼasótЕйн ма ла’асо́т
Ничего не поделаешь
Nothing to be done
Нічого не вдієш
No hay nada que hacer
Det er ingenting å gjøre med det
Нічога не зробіш
Hech narsa qilib bo‘lmaydi
Нищо не може да се направи
On n’y peut rien
Nic się nie da zrobić

Everyday expressionsВыражения на каждый деньВирази на щоденьExpresiones de todos los díasHverdagsuttrykkШтодзённыя выразыKundalik iboralarВсекидневни изразиExpressions courantesCodzienne zwroty בִּיטּוּיִים

Where English says do, make, have or go, Hebrew often just says לַעֲשׂוֹת.Где по-русски делать, готовить, проводить время, на иврите часто просто לַעֲשׂוֹת.Там, де українською кажуть робити, готувати, влаштовувати чи проводити час, на івриті часто просто לַעֲשׂוֹת.Donde el español dice hacer, preparar, tener o ir, el hebreo a menudo dice simplemente לַעֲשׂוֹת.Der norsk sier gjøre, lage, ha eller dra, sier hebraisk ofte bare לַעֲשׂוֹת.Дзе па-беларуску кажуць рабіць, ладзіць, мець ці ісці, на іўрыце часта проста לַעֲשׂוֹת.Boshqa tillarda qilmoq, yasamoq, ega bo‘lmoq yoki bormoq deyiladigan joyda ivritda ko‘pincha shunchaki לַעֲשׂוֹת deyiladi.Където на български казваме правя, върша, имам или ходя, на иврит често просто לַעֲשׂוֹת.Là où le français dit faire, fabriquer, avoir ou aller, l’hébreu dit souvent simplement לַעֲשׂוֹת.Tam, gdzie po polsku mówimy robić, zrobić, mieć czy iść, po hebrajsku często po prostu לַעֲשׂוֹת.

ExpressionВыражениеВиразExpresiónUttrykkВыразIboraИзразExpressionZwrotTranslationПереводПерекладTraducciónOversettelseПеракладTarjimaПреводTraductionTłumaczenie Why it worksПочему такЧому такPor qué funcionaHvorfor det fungererЧаму гэта працуеNega shunday ishlaydiЗащо работиPourquoi ça marcheDlaczego to działa
לַעֲשׂוֹת קְנִיּוֹתЛаасо́т книйо́т · La'asót kniyótЛаʼасо́т кнійо́тLa'asót knijótЛа’асо́т кніё́тLaʼasót kniyótЛа’асо́т книйо́тLa'asót knijót
делать покупки
to do the shopping
робити покупки
hacer las compras
å handle
рабіць пакупкі
xarid qilmoq
пазарувам
faire les courses
robić zakupy
לַעֲשׂוֹת סֵדֶרЛаасо́т се́дер · La'asót séderЛаʼасо́т се́дерЛа’асо́т сэ́дэрLaʼasót séderЛа’асо́т се́дер
наводить порядок
to tidy up
наводити лад
ordenar
å rydde
навесці парадак
tartibga keltirmoq
подреждам
ranger
posprzątać
לַעֲשׂוֹת טוֹבָהЛаасо́т това́ · La'asót továЛаʼасо́т това́Ла’асо́т това́Laʼasót továЛа’асо́т това́La'asót towá
сделать одолжение
to do a favour
робити послугу
hacer un favor
å gjøre en tjeneste
зрабіць ласку
yaxshilik qilmoq
правя услуга
rendre service
wyświadczyć przysługę
לַעֲשׂוֹת חַיִּיםЛаасо́т хаи́м · La'asót chayímLa'asót jayímЛаʼасо́т хаї́мLa'asót khajímЛа’асо́т хайі́мLaʼasót xayímЛа’асо́т хайи́мLa'asót khayímLa'asót chajím
отлично проводить время — буквально «делать жизнь»
to have a great time — literally 'to make life'
чудово проводити час — дослівно «робити життя»
pasarla genial — literalmente 'hacer vida'
å kose seg skikkelig — bokstavelig talt 'å lage liv'
цудоўна бавіць час — літаральна «рабіць жыццё»
maza qilib dam olmoq — so‘zma-so‘z «hayot qilmoq»
прекарвам страхотно — буквално „правя живот“
s’éclater — littéralement « faire la vie »
świetnie się bawić — dosłownie „robić życie”
לַעֲשׂוֹת שִׁעוּרֵי בַּיִתЛаасо́т шиуре́й ба́йит · La'asót shiuréi báyitЛаʼасо́т шіуре́й ба́їтLa'asót sjiuréi bájitЛа’асо́т шіурэ́й ба́йітLaʼasót shiuréi báyitЛа’асо́т шиуре́й ба́йитLa'asót chiouréi báyitLa'asót sziuréi bájit
делать домашнее задание
to do homework
робити домашнє завдання
hacer la tarea
å gjøre lekser
рабіць хатняе заданне
uy vazifasini qilmoq
пиша домашни
faire ses devoirs
odrabiać lekcje

Verbs like itПохожие глаголыСхожі дієсловаVerbos parecidosLignende verbПадобныя дзеясловыUnga o‘xshash fe’llarПодобни глаголиVerbes du même typePodobne czasowniki

They change in exactly the same places: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי like עָשִׂיתִי; יִרְצֶה, יִקְנֶה like יַעֲשֶׂה.Они меняются точно в тех же местах: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי — как עָשִׂיתִי; יִרְצֶה, יִקְנֶה — как יַעֲשֶׂה.Вони змінюються точно в тих самих місцях: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי — як עָשִׂיתִי; יִרְצֶה, יִקְנֶה — як יַעֲשֶׂה.Cambian exactamente en los mismos lugares: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי como עָשִׂיתִי; יִרְצֶה, יִקְנֶה como יַעֲשֶׂה.De endrer seg på nøyaktig de samme stedene: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי som עָשִׂיתִי; יִרְצֶה, יִקְנֶה som יַעֲשֶׂה.Яны мяняюцца ў тых самых месцах: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי як עָשִׂיתִי; יִרְצֶה, יִקְנֶה як יַעֲשֶׂה.Ular aynan bir xil joylarda o‘zgaradi: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי — עָשִׂיתִי kabi; יִרְצֶה, יִקְנֶה — יַעֲשֶׂה kabi.Те се променят точно на същите места: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי като עָשִׂיתִי; יִרְצֶה, יִקְנֶה като יַעֲשֶׂה.Ils changent exactement aux mêmes endroits : רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי comme עָשִׂיתִי ; יִרְצֶה, יִקְנֶה comme יַעֲשֶׂה.Zmieniają się dokładnie w tych samych miejscach: רָצִיתִי, קָנִיתִי, שָׁתִיתִי jak עָשִׂיתִי; יִרְצֶה, יִקְנֶה jak יַעֲשֶׂה.

#HeОнВінÉlHanЁнU (erkak)ТойIlOn הוּא InfinitiveИнфинитивІнфінітивInfinitivoInfinitivІнфінітыўInfinitivИнфинитивInfinitifBezokolicznik TranslationПереводПерекладTraducciónOversettelseПеракладTarjimaПреводTraductionTłumaczenie
5רוֹצֶהРоце́ · RotséРоце́Роцэ́Роце́RocéלִרְצוֹתЛирцо́т · LirtsótЛірцо́тЛірцо́тЛирцо́тLircót
хотеть
to want
хотіти
querer
å ville
хацець
xohlamoq
искам
vouloir
chcieć
27קוֹנֶהКоне́ · KonéКоне́Конэ́Коне́לִקְנוֹתЛикно́т · LiknótЛікно́тЛікно́тЛикно́т
покупать
to buy
купувати
comprar
å kjøpe
купляць
sotib olmoq
купувам
acheter
kupować
37עוֹנֶהОне́ · OnéОне́Онэ́Оне́לַעֲנוֹתЛаано́т · La'anótЛаʼано́тЛа’ано́тLaʼanótЛа’ано́т
отвечать
to answer
відповідати
responder
å svare
адказваць
javob bermoq
отговарям
répondre
odpowiadać
40שׁוֹתֶהШоте́ · ShotéШоте́SjotéШотэ́Шоте́ChotéSzotéלִשְׁתּוֹתЛишто́т · LishtótЛішто́тLisjtótЛішто́тЛишто́тLichtótLisztót
пить
to drink
пити
beber
å drikke
піць
ichmoq
пия
boire
pić
46צוֹפֶהЦофе́ · TsoféЦофе́Цофэ́Цофе́CoféלִצְפּוֹתЛицпо́т · LitspótЛіцпо́тЛіцпо́тЛицпо́тLicpót
смотреть (фильм, ТВ) / наблюдать
to watch
дивитися
mirar / observar
å se på
глядзець
tomosha qilmoq
гледам (филм, телевизия)
regarder (un film, la télé)
oglądać
47רוֹאֶהРое́ · RoéРое́Роэ́Рое́לִרְאוֹתЛир'о́т · Lir'ótЛірʼо́тЛір’о́тLirʼótЛир’о́т
видеть
to see
бачити
ver
å se
бачыць
koʻrmoq
виждам
voir
widzieć

PracticeПрактикаПрактикаPrácticaØvingПрактыкаMashqУпражненияPratiqueĆwiczenia

Say each one in Hebrew, out loud, then tap answer.Скажите каждую фразу на иврите вслух, потом нажмите ответ.Скажіть кожне речення на івриті вголос, потім натисніть відповідь.Di cada una en hebreo, en voz alta, y luego toca respuesta.Si hver av dem høyt på hebraisk, og trykk så på svar.Скажыце кожнае на іўрыце ўголас, потым націсніце адказ.Har birini ivritcha ovoz chiqarib ayting, keyin javob ni bosing.Кажете всяко на иврит на глас, после натиснете отговор.Dites chacune en hébreu, à voix haute, puis touchez réponse.Powiedz każde po hebrajsku, na głos, potem dotknij odpowiedź.

#Say it in HebrewСкажите на ивритеСкажіть івритомDilo en hebreoSi det på hebraiskСкажыце на іўрыцеIvritda aytingКажете го на ивритDites-le en hébreuPowiedz to po hebrajsku AnswerОтветВідповідьRespuestaSvarАдказJavobОтговорRéponseOdpowiedź
1
Мы делаем салат
We are making a salad
Ми робимо салат
Estamos haciendo una ensalada
Vi lager en salat
Мы робім салат
Biz salat qilyapmiz
Правим салата
Nous faisons une salade
Robimy sałatkę
answerответвідповідьrespuestasvarадказjavobотговорréponseodpowiedź
אֲנַחְנוּ עוֹשִׂים סָלָט
Ана́хну оси́м сала́т · Anáchnu osím salátAnájnu osím salátАна́хну осі́м сала́тAnákhnu osím salátАна́хну осі́м сала́тAnáxnu osím salátАна́хну оси́м сала́тAnákhnou osím salát
2
Что он сделал?
What did he do?
Що він зробив?
¿Qué hizo él?
Hva gjorde han?
Што ён зрабіў?
U nima qildi?
Какво направи той?
Qu’est-ce qu’il a fait ?
Co on zrobił?
answerответвідповідьrespuestasvarадказjavobотговорréponseodpowiedź
מָה הוּא עָשָׂה?
Ма ху аса́? · Ma hu asá?Ма гу аса́?Ма гу аса́?Ма ху аса́?Ma hou asá?
3
Она сделает кофе
She will make coffee
Вона зробить каву
Ella va a hacer café
Hun skal lage kaffe
Яна зробіць каву
U (a.) qahva qiladi
Тя ще направи кафе
Elle fera du café
Ona zrobi kawę
answerответвідповідьrespuestasvarадказjavobотговорréponseodpowiedź
הִיא תַּעֲשֶׂה קָפֶה
Хи таасе́ кафе́ · Hi ta'asé kaféГі таʼасе́ кафе́Гі та’асэ́ кафэ́Hi taʼasé kaféХи та’асе́ кафе́
The same word as you will make — הִיא makes it hers.То же слово, что ты сделаешь, — הִיא показывает, что это она.Те саме слово, що й ти зробиш, — הִיא показує, що це вона.La misma palabra que tú harás: הִיא indica que es ella.Det samme ordet som du vil lage — הִיא viser at det er hun.Тое самае слова, што ты зробіш, — הִיא робіць яго жаночым.Sen qilasan bilan bir xil so‘z — הִיא uni ayolniki qiladi.Същата дума като ти ще направиш — הִיא я прави нейна.Le même mot que tu feras — הִיא en fait le sien.To samo słowo co zrobisz — הִיא czyni je żeńskim.
4
Они (ж.) сделали торт
They (f.) made a cake
Вони (ж.) зробили торт
Ellas hicieron una torta
De (hunkj.) lagde en kake
Яны (ж.) зрабілі торт
Ular (a.) tort qildi
Те (ж.) направиха торта
Elles ont fait un gâteau
One zrobiły ciasto
answerответвідповідьrespuestasvarадказjavobотговорréponseodpowiedź
הֵן עָשׂוּ עוּגָה
Хен асу́ уга́ · Hen asú ugáГен асу́ уґа́Гэн асу́ уґа́Хен асу́ уга́Hen asoú ougá
עָשׂוּ is both genders.עָשׂוּ — для обоих родов.עָשׂוּ — для обох родів.עָשׂוּ sirve para ambos géneros.עָשׂוּ gjelder begge kjønn.עָשׂוּ — для абодвух родаў.עָשׂוּ ikkala jins uchun.עָשׂוּ е за двата рода.עָשׂוּ vaut pour les deux genres.עָשׂוּ jest dla obu rodzajów.
5
Я хочу сделать домашнее задание
I want to do my homework
Я хочу зробити домашнє завдання
Quiero hacer mi tarea
Jeg vil gjøre leksene mine
Я хачу зрабіць хатняе заданне
Men uy vazifamni qilmoqchiman
Искам да си напиша домашното
Je veux faire mes devoirs
Chcę odrobić lekcje
answerответвідповідьrespuestasvarадказjavobотговорréponseodpowiedź
אֲנִי רוֹצֶה לַעֲשׂוֹת שִׁעוּרֵי בַּיִת
Ани́ роце́ лаасо́т шиуре́й ба́йит · Aní rotsé la'asót shiuréi báyitАні́ роце́ лаʼасо́т шіуре́й ба́їтAní rotsé la'asót sjiuréi bájitАні́ роцэ́ ла’асо́т шіурэ́й ба́йітAní rotsé laʼasót shiuréi báyitАни́ роце́ ла’асо́т шиуре́й ба́йитAní rotsé la'asót chiouréi báyitAní rocé la'asót sziuréi bájit
6
Хорошо вам провести время!
Have a great time! — to a group
Гарно вам провести час! — до групи
¡Pásenla genial! — a un grupo
Kos dere! — til en gruppe
Цудоўна правядзіце час! — групе
Maza qilinglar! — guruhga
Приятно прекарване! — на група
Amusez-vous bien ! — à un groupe
Bawcie się dobrze! — do grupy
answerответвідповідьrespuestasvarадказjavobотговорréponseodpowiedź
תַּעֲשׂוּ חַיִּים!
Таасу́ хаи́м! · Ta'asú chayím!Ta'asú jayím!Таʼасу́ хаї́м!Ta'asú khajím!Та’асу́ хайі́м!Taʼasú xayím!Та’асу́ хайи́м!Ta'asoú khayím!Ta'asú chajím!